LED žárovky v automobilech

Jednou z předností LED žárovek je to, že díky elektroluminiscenci nevydávají skoro žádné teplo. Jsou také mnohem úspornější než normální žárovky.

Tyto žárovky mají oproti ostatním druhům žárovek své výhody:

• LED technologie nad ostatními vyniká tím, že dosahuje požadované barvy světla bez nutnosti využívat různé filtry.

• Rozhodující vlastnost, která ovlivňuje rozšíření tohoto typu žárovek je veliká úspora elektrické energie.

• Extrémně dlouhá životnost, která nemá konkurenci. Udává se přibližně 30-50 tisíc hodin svícení, což při svícení 6 hodin denně stačí na 24 let.

• Žárovka před koncem životnosti ztrácí postupně intenzitu, takže její konec lze předpokládat předem.

• Žárovky jsou odolné proti otřesům, proti kolísání teplot a odolávají i extrémním teplotám.

• Časté zapínání a vypínání neovlivňuje životnost.

osvětlení interiéru

Další velkou výhodou LED produktů je i to, že jsou přátelské k životnímu prostředí, což je hlavně v dnešní době, kdy sílí lidské povědomí k ekologii, rozhodujícím faktorem pro využití v budoucnosti. Tyto žárovky neobsahují žádné toxické látky a poté, co doslouží a jsou vhozeny do speciálních sběrných kontejnerů pro elektroodpad, mohou být podrobeny recyklaci.

V současné době nejsou led autožárovky ještě využitelné pro využití v exteriéru automobilů, protože doposud neproběhla kompletní homologace pro tento inovativní druh osvětlení. Pokud automobil jezdí na veřejných komunikacích, mohl by mít při kontrole vozidla majitel vozu problém. Podle ohlasů lidí, kteří s použitím v exteriéru experimentují, se často potkávají s různými technickými nedostatky, jako je problikávání žárovek atd. Nedoporučují se ani na osvětlení SPZ. Čas LED autožárovek určitě přijde, ale ještě budeme muset nějaký čas používat klasické autožárovky, kterých je široký výběr.

palubní deska vozu

Pokud jde o interiér vozu (osvětlení celého interiéru vozidla, osvětlení palubní desky, osvětlení v obytném přívěsu), tam jsou LED žárovky vhodné a bez rizika problémů při kontrole vozu. Svítí velice dobře a často přežijí i samotný automobil.

2.8/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup