Proč požádat instalatéry o topení v podlaze


Podlahové topení není novodobý vynález, lidé již delší dobu toužili po tom vyhřívat obytné prostory co nejefektivněji, a mít vyhřátou podlahu znamenalo uvědomit si, že teplý vzduch stoupá vzhůru, a že tím pádem bude pravděpodobné, že se teplo v místnosti udrží ve všech vrstvách rovnoměrně. Zajímavé je, že zatímco efektivita radiátorů je v porovnání s podlahovým topením velmi nízká, tento systém se udržel v pozornosti lidstva mnoho desítek let, a stále většinou převažuje.

instalatérský vodoměr

Instalace podlahového topení však v minulosti provázela silná a oprávněná obava z možné havarijní situace, protože únik vody z topného systému do podlahy znamenal její demolici a pracné hledání závady po téměř celé obytné ploše. Možná i to je důvod, proč se tohoto ideálu raději někdo vzdal, a byla mu přednější jistota, kdy u prasklého radiátoru stačilo vyměnit jediné těleso, a žádné bourání podlahového betonu tu nehrozilo.

kleště sikovky

Dnes ovšem závady u podlahových systémů řeší instalatéři jinak, nic se již nevybourává a využívá se technologie poslechových tyčí nebo formovacího plynu. Tím se výrazně mění situace, a kdo je s tímto obeznámen, může se pro instalaci podlahového topení rozhodnout na základě jiných hledisek.

Jedním z nich je také poměrně opomíjený vliv na bosá chodidla. Že je teplo od nohou velmi příjemné, si domyslí každý, ale jde tu i o něco jiného – o reflexní plošky, s nimiž jsou chodidla propojena s našimi orgány. Tím se velmi významně působí na naše zdraví, reflexologie napomáhá lépe prokrvit celé tělo, energeticky posílit regeneraci organismu a spolu s tím i všechny tělesné biochemické procesy, jako je trávení, činnost nervové soustavy a mozku, látková výměna, lymfatický a imunitní systém atd. Jinými slovy máte pak doma na podlaze velký dar zlepšit zdraví celé vaší rodiny, ovšem s podmínkou, že doma nebudete chodit v pantoflích a bačkorách, ale bosí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup