Tím nejdůležitějším vztahem je zdravý vztah sama k sobě

 4 znaky silné ženy
Opora. Právě opora je v našem životě jedním z nejdůležitějších aspektů, podle něhož můžeme v kriticky vypjatých situacích rozeznat, jak silné opravdu jsme. Zda se dokážeme opřít sami o sebe, být sami sobě oporou a nejlepším rádcem, či zda vyhledáváme oporu zásadně u druhých a sami bychom si nevěděly rady. Opravdu silná žena se dokáže opřít o silného muže, kterým její partner bezesporu je, ale jen ta nejsilnější žena si je vědoma toho, že je sama dostatečně silná, aby vše zvládla sama a právě proto si dovolí být slabá ve své ženskosti, aby mohla cítit ochranitelskou náruč svého partnera.
žena zabalená v přehozu
Sebevědomí.Sebevědomí neboli být si vědoma sama sebe je jedním z nejdůležitějších aspektů ve vztahu sama k sobě. Právě ženy, které jsou si vědomé sami sebe, své vlastní hodnoty a svého nepřehlédnutelného přínosu do vztahu, jsou schopny vidět hodnotu v druhých a podle toho si najít partnera. Žena, která je schopna si uvědomit, že právě nízké sebevědomí vede k majetnickým sklonům a k tendenci žárlit, si najde stejně sebevědomého partnera, který ji nebude nikterak omezovat.
žena v trávě
(Sebe)láska. Slovní spojení láska k sobě sama, nebo-li sebeláska, je v poslední době mnohými skloňovaný výraz a někdy řekla bych snad i nadužívaný. Máme tu kurzy na objevení lásky k sobě sama, meditace, afirmace, mandaly k vybarvení… a nepřeberná cvičení. K čemu je však taková sebeláska v praxi? Dokud nedokážeme skutečně milovat sami sebe, nebudeme schopné najít si partnera, který k nám bude cítit hlubokou lásku. Pokud budeme sami sebou opovrhovat a nebudeme se mít rády, nedokážeme dát lásku ani partnerovi a právě proto si přitáhneme muže, který k nám nebude cítit nic hlubšího než přátelství a ohlédne se za kdejakou sukní. Takže dámy, pozor na to!
Rozhodnost.Silná žena ví, co chce a je schopna si za tím jít. Nikdo nemá rád nerozhodné puťky, které nejsou schopny prošlapat si vlastní životní cestu. Právě ženy, které nejsou schopny udělat jediné vlastní rozhodnutí, si přitáhnou partnera, který je na tom podobně. Stále ještě nevybral nové auto? Nenašel si lepší práci? Nesehnal instalatéra a tu skříň jste si musela nakonec stavět sama? Nehledejte chybu u něj, ale položte si otázku, jak jste na tom vy sama. Řešíte si své vlastní problémy sama nebo je naopak necháváte na partnerovi? Řešením je uvědomit si vlastní sílu a schopnost být samostatnou ženou a to stejné čekat i od budoucího partnera.