Nikdo neumí všechno

Někomu byly dány do vínku vlohy pro to, jinému pro ono. A ani tím to ještě neskončilo, protože u někoho byly tyto vlohy rozvíjeny a u druhého nikoliv, někdo se usilovnou pílí vypracoval i v tom, k čemu zdánlivě nebyl předurčen, a každý zkrátka něco oželel, protože nikdo na světě nedokáže všechno. Ani génius ne.
A tak u nás každý něco umí. A je jenom dobře, když se právě tomu, v čem je nejlepší, také věnuje. A když se tomu věnuje a nefušuje do něčeho, co je pro něj u nás španělskou vesnicí a třeba v Německu vesnicí českou. Protože snaha dosáhnout úspěchu v něčem, co je člověku cizí, přináší vesměs jen trpké plody. Nic proti nikomu.search engine.jpg
A proto by měl každý zvážit třeba i to, je-li schopen vyniknout tak trochu i na poli literárním. Tedy zda je v jeho silách napsat dejme tomu text na svou internetovou stránku nebo nějaké to reklamní sdělení.
Protože ruku na srdce – ani tomu nejlepšímu řemeslníkovi neposlouží ke cti, bude-li se prezentovat textem plným hrubek a zkomolenin a nesmyslných vět postrádajících kontext. A nic na tom nemění ani skutečnost, že je dotyčný dobrý ve své branži a jeho literární schopnosti v tomto nesehrávají žádnou úlohu.
Pokud se tak chce někdo propagovat na webu, mít texty se zaměřením na SEO nebo se zviditelňovat reklamními sděleními, měl by nejednou raději vsadit na SEO copywriting. Tedy nechat si napsat podobné texty od někoho, kdo to umí. Komu nejsou cizí pravidla pravopisu, kdo nepostrádá slohové dovednosti. A kdo je také schopen pochopit to, o čem píše, jakkoliv ho to nikdy neživilo a nikdy živit nebude.
Protože jsou mezi námi tací, kdo dokážou vytvořit texty zajímavé, srozumitelné a zároveň optimalizované pro vyhledávače, a jsou i tací, kdo to prostě nesvedou. A každý by se měl držet svého kopyta.student psaní.jpg
Což, jak jsem už zmínil, není žádné ponižování, žádná urážka, nic proti nikomu. To je holý fakt.
Že mnozí nedokážou napsat článek jako je tento a je dobře, když mi to svěří. Aby to nedopadlo stejně katastrofálně, jako třeba kdybych se já pokoušel fušovat do řemesla instalatérům, elektrikářům a podobným. Jimž zase nesahám ani po kotníky já.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup