Grilovací sezona

Blíží se nám grilovací sezona, ale ta není záležitostí pouze městských teras. Větší prostor pro grilovací sezonu, gril, pohodu a možná i trochu alkoholu, je na venkově. Velké zahrady poskytují dostatek prostoru pro grilování. Obvykle se sejde velká parta přátel, která je často velmi věkově různorodá, od několikaměsíčních miminek až po seniory. A všichni se chtějí bavit.

potraviny na grilu
Zatímco tlupa dětí běhá po zahradě a hraje nějakou děsně tajnou hru, do které nesmí být v žádném případě zasvěcen nikdo z dospělých, protože v tu chvíli by zábava přestala být zábavnou, pořádně vyhladoví. Občas některé přiběhne s pláčem požahané od kopřiv, s odřeným kolenem, štípnuté vosou…
Dospělí sedí u grilu, povídají si o všem možném i nemožném, baví se, smějí, dokonce si mnohdy i předávají velmi důležité informace pro drbavé baby, ženy v kuchyni připravují špízy, zeleninový salát, dostatek talířků, hrnečků a skleniček i příborů, které následně jejich potomci stejně nevyužijí a budou jíst nástrojem králů, totiž rukama, nejlépe od hlíny či jiné zajímavé příchuti. Hrnečky se rychle spletou a nikdo neví, který byl jeho, ale nevadí, každý pije z toho, který má momentálně po ruce. No srdce virologa by zajásalo, jak se krásně všechny bacily rozšiřují…

káva u ohně
Ale dospělí jsou chytřejší, proto rádi takové případné bacily zapijí něčím tvrdším, například domácí slivovicí. Po tom správném nasycení žaludků všech přichází na řadu další zábava. Někde je tradicí, protože už se setmělo, vyprávět strašidelné příběhy a potom se vydat na stezku odvahy vedoucí na druhý konec zahrady a zpět, jinde se vytáhne kytara a dlouho do noci se hraje a zpívá. Všichni si užívají pohodu a odpočinek. Často se tak nějak přirozeně přidají i sousedé.
Tato zábava je samozřejmě možná provozovat i ve městě, ale tam riskujete, že některý z nervózních sousedů neunese Vaší zábavu a zavolá na Vás ochránce zákona pro rušení nočního klidu.