Kam vyrazit s dětmi na výlet?

Děti výlety milují! Nesmí na nich být ale nuda, místo musí být zajímavé a pro děti lákavé. Každý si z výletu odnese rád nějaký ten suvenýr, nebo alespoň hezkou fotografii, nebo krásný zážitek. Jistě máte i svá oblíbená místa, která navštěvujete více, či méně pravidělně a kde se rádi vracíte. Pojďte se inspirovat, kde můžete vzít své ratolesti na výlet třeba právě dnes!

matka
 
Začneme u Vás doma!
Podívejte se s dětmi z okna. Pokud zrovna nebydlíte uprostřed města a bez většího rozhledu, naleznete jistě v okolí zajímavé místo. Co třeba protější kopec, vedlejší vesnice, nebo rozkvětlá louka? Navštivte místo, které vidíte z okna. Do batůžku můžete přihodit klidně i mapu, se kterou se Vaši malí průzkumníci mohou naučit pracovat.
 
Poznejte historii
Navštivte památník, sochu, zříceninu hradu, nebo třeba muzeum. Některé děti mají rády historii. Zejména pak starší děti mohou získané znalosti zužitkovat později ve škole v hodinách dějepisu.
 
Zvířátka děti baví
Spousta dětí zvířata přímo miluje. Udělejte si výlet do ZOO, na eko-farmu, nakrmit kačenky v místní říčce, nebo se vydejte třeba na výstavu zvířat. Pokud se chcete ktivně zapojit, můžete si na ranči domluvit svezení na koních, pro zkušenější jezdce vyjížďku do přírody.
 
Rozhlédněte se!
Udělejte si výšlap na velký kopec, mrakodrap, či na rozhlednu. Pokud dětem svěříte do rukou dalekohled, budou nadšeně pozorovat okolí. Na rozhlednu nezapoměňte přibalit bublifuk.
 
Prší, prší, jen se leje!
Kam na výlet za deště? Pokud nejste zrovna příznivcem skoků do kaluží a patlání se v blátě, můžete jet na výlet třeba do dětského zábavního centra, kde se děti a mnohdy i dospělí pořádně vyřádí. Nebo můžete navštívit divadlo, kino, muzeum, horolezeckou stěnu, nebo aquapark.
 
Hurá do přírody!
Navštivte chráněnou krajinou oblast, naučné stezky, rybníky, jeskyně, propasti, nebo se jen projděte po louce a natrhejte rostlinky na domácí herbář. Spousta dětí také ocení stanování v přírodě, nebo v kempu. Můžete hrát hry, udělat brambory na ohni a večer za tmy bojovku pro odvážné!
 
dívka

A můžete vyrazit!

Už jste si vybrali? Věřím, že ano. Možností je opravdu velká spousta. Tak nezbývá nic jiného, než Vám i Vašim dětem popřát šťastnou cestu a krásné zážitky z výletu!