Jak na čarodějnický/pohanský look?

Směry jako pohanství /ať už severské, slovanské, řecké, římské a jiné/ nebo wicca a blízká čarodějnická odvětví mají dozajista své jádro pudla v určité duchovní a intelektuální poloze. Bez toho, aniž byste přečetla pár knih, článků a naposlouchala různá videa od erudovaných lidí, chodila do lesa, provedla pár rituálků a opravdu tento směr prociťovala, se prostě nelze obejít. Pokud už toto však bezpečně zvládáte, není na škodu dle toho také vypadat. Samozřejmě dávejte ale pozor na to, aby vaše škola/pracoviště byla k také proměně alespoň neutrální. Některé školy a pracoviště se totiž k takovému vzhledu nemusí stavět úplně přátelsky, možná to může být i v rozporu s jejich řádem – dbejte tedy na to, abyste se vždy chovali v souladu s ním, i tedy v rámci oblečení.
čarodějka v lese
 
Na to, jak vypadat „správně“ čarodějnicky/pohansky neexistuje jednotný návod. Můžeme Vám dát však pár tipů, které Vám k Vašemu vzhledu souvisejícímu s čarodějnickou/pohanskou praxí mohou dopomoci.
 
Noste talismany. Tyto doplňky však nenesou primárně funkci ozdobnou, ale zejména ochrannou, magickou a účelovou. S ohledem na to, jaké praxi se věnujete, si můžete vybrat z různých talismanů a amuletů. Dbejte na to, abyste si vždy po koupi své talismany očistili pod tekoucí vodou. K nabíjení můžete užít kupříkladu měsíční svit nebo měsíční vodu. Nejste však nuceni si šperky jen kupovat, máte možnost si je také sami vyrábět – tak budete mít alespoň možnost ovlivnit, jak bude šperk vypadat. Fantazii se meze nekladou.
 dívka s čarodějnou knihou
Nechte si narůst dlouhé vlasy. Je jasné, že přírodně-mystického vzhledu můžete dosáhnout i s krátkými vlasy, nicméně už i jen z toho titulu, že délka vlasů souvisí s množstvím síly obsažené ve Vás, se k takovému looku hodí vlasy spíše dlouhé.
 
Nechte si udělat tetování, nejlépe takové, které pro Vás bude určitým způsobem důležité. Pokud se necítíte na stálé tetování, můžete využít různé tetovačky, případně si něco vytetovat hennou. Takto se Vám tetování po nějaké době vymyje.