Zima, zima, zimička

·         Vrstvit, vrstvit, vrstvit
Při oblékání je potřeba myslet na odvod potu a jako první vrstvu dávat nějaké lehké, prodyšné bodýčko, přes ně zase lehké tričko, pak třeba ještě jedno, na to třeba flísový svetřík, nakonec bundu. Čtyři vrstvy bavlněného nebo vlněného prádla jsou určitě lepší než nějaká tlustá péřovka a pod ní skoro nic.
 dítě v zimě
·         Ochranný krém proti chladu a větru
Namažte na čelo, bradu, nos a tvářičky, rty i ruce. Můžete použít jakýkoliv mastnější krém, ale existují samozřejmě speciální krémy pro děti. Ochrání jejich pokožku před zarudnutím a podrážděním.
 
·         Kukla
Nejlepší věc na světě, řečeno opravdu jen s trochou nadsázky. Nebojte se žádné domácí pletené hrůzy, dnes se prodávají lehké, pružné, na omak příjemné kukly z funkčních materiálů. Kromě toho, že dětem sluší, máte šálu s čepicí v jednom, ouška, čelo, krk v teple a jedině nebezpečně zdatný šikula to dokáže ze sebe strhnout. To je další velká výhoda. Na výběr je zhruba ze tří velikostí, které pokryjí věk od novorozeněte až do staršího školního věku. Ve velké zimě se dá doplnit samozřejmě ještě čepicí a nákrčníkem.
 
·         Návleky na nohy
Obdobně fajnová věc, kterou každý rodič v zimním období docení. Nevím, čím to je, ale skoro každé kalhoty mají tendenci se vyhrnovat, nejdou pořádně zastrčit do bot atp. Návleky od kolena dolů, pěkně přes boty, řeší každou takovou situaci. Můžete mít látkové, vlněné nebo nepromokavé, vhodné do deště a sněhu. Látkové jsou vlastně multifunkční. Pokud kojenec začne lézt, chrání mu kolínka; když se učí na nočník, hřejí mu celé nožičky.
 
Přišli jste domů, dali si čaj s medem, možná nějaký sirup s hlívou nebo s jitrocelem na podporu imunity a pomalu se chystáte na chladnou noc… Tak ještě závěrečný tip:
vlněné oblečení

·         Overal, pytel na spaní
Děti nemají moc rády peřiny ani deky, stále se odkopávají a vztekají se. Nám se osvědčil buď teplý flísový overal, pod nějž patří ještě lehké pyžamko (tričko a kalhoty), nebo pytel na spaní s dlouhými rukávy. Pro starší dítě, které už chodí a pytlík na spaní ho omezuje, dělají i takovou variantu s nohavičkami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup