Vyplatí se s hypotékou počkat až po svatbě?

Většina mladých párů dnes o svazku ani neuvažuje. Ve chvíli, kdy začnou uvažovat o pořízení vlastní nemovitosti, ale začnou také silně přemýšlet o tom, zda se nemají vzít jen kvůli hypotéce. Je to samozřejmě řešení a jistě bude výhodné, ale dělat to nemusíte. Existuje přece i hodně single lidí, kteří si zřídili hypotéku a v klidu splácejí, zatímco spokojeně žijí ve vlastním bytě.mladý zamilovaný pár

Těsně před svatbou

Jste-li už zasnoubení, gratulujeme. Nyní máte dvě možnosti. Jednou je počkat na váš velký den, poté podepsat smlouvu a mít společně nabytý majetek rozdělený na dvě poloviny bez ohledu na to, který z vás do ní bude více investovat. To ale není jediné řešení, které máte na výběr.

Druhou variantou je stav, kdy smlouvu podepíšete ještě před obřadem a vyřešíte majetkové poměry předem. Můžete tak přesně určit, kolik procent bude vlastnit každý z partnerů a vyřídit podmínky spoluvlastnictví. Po svatbě budete oba za splácení odpovídat stejně. Pokud vše stanovíte předem, může se to znatelně lišit. A stejně se poté můžete v klidu uzavřít manželství. Nic se poté nezmění.
bydlení ve dvou dům

Jak to mají single

Některé by ani ve snu nenapadlo, že si vezmou hypotéku ve dvou bez ohledu na to, zda s někým jsou nebo ne. A protože je hodně lidí svobodných, řeší banky jejich žádosti velmi individuálně. Žadatel o úvěr u Americké nebankovní hypotéky může být i jednotlivec. Myslete ale na to, že každá společnost má své postupy, jak u nich zjistit bonitu. Budete mít tak trochu přísnější podmínky. V dnešní době není snadné, i když máte nějaký příjem, získat úvěr. Někdy nestačí ani dva platy na získání úvěru. Je to dané tím, že banky zpřísnily svá stanoviska pro získání úvěrů, hypoték apod. Proto si vždy dopředu zjistěte, jaké máte možnosti a kolik Vám vlastně můžou půjčit a až teprve poté si zjišťujte, jestli budete mít dostatek financí na rekonstrukci, koupi bytu či vysněného domu.