Teleskopické nářadí dobývá svět

Chodníky a dlažba

Že spáry venkovní dlažby zahradních chodníků zarůstají travou a mechem je známá věc. I když je máte dokonale vyspárované, časem se mohou nějaké traviny v těchto místech objevit. Nežádoucího porostu se zbavíte buď tak, že zakleknete, hrbíte se, a vyškrabujete spáry, jak se dá. Nebo můžete použít teleskopickou tyč s nástavcem ve formě speciálního nože a práci provádět snadno ve stoje. Pak stačí zahradním smetákem (opět v nastavitelné teleskopické rukojeti) mech a trávu zamést.

Plevel na záhonech

Kolik dřiny může způsobit vydloubávání plevele, je vám jistě dobře známo. V současné době jsou na trhu dostupné vydloubávače s teleskopickou násadou. Nasadíte je na plevel, opřete se nohou do nástavce, ten rostlinu podebere hluboko pod kořenem, takže ji vyprostí ze země celou. A pochopitelně bez námahy.
zelený nápis

Zastřihávání trávníku

Sekání trávy obstarají sekačky, ale začištění místa mezi trávníkem a záhonem nebo dlažbou vyžaduje drobné ruční nářadí. Mohou to být buď teleskopické strunové sekačky, nebo akumulátorové nůžky, např. od výrobce Bosch, nebo Gardena.

Univerzální teleskopické tyče

Můžete s nimi umývat okna, přístřešky, pergoly. Anebo je třeba nasadit na zahradní kleště a sbírat s nimi slimáky. Těch je v některých zahradách požehnaně. Ponechte jim však právo na život a odvezte je do lesa, nebo někam na louku, kde budou mít dostatek potravy. Někteří lidé je brutálně masakrují v ohni, případně je topí ve vodě.

Univerzální kleště

Teleskop lze nasadit také na kleště a prořezávat s ním stromky. Takže žádné nestabilní štafle a žebříky, vše zvládnete hravě ve stoje ze země. Kleštěmi lze stříhat také přerostlé keře, bodláčí, náletové dřeviny, a kopřivy.
řezání stromu

Elektrická pilka

Na zastřihávání živých plotů používají profesionální zahradníci zpravidla benzínové silné stroje, někteří výrobci však nabízí pro domácí amatérské využití akumulátorové pilky a nůžky, které zvládnou stříhat plot, i některé drobnější větve. Teleskopická tyč opět pomůže v místech, kde byste museli lézt po štaflích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup