Pořiďte si miniskleník

Neznáte slovo aerárium? Nejspíš nebudete jediní. Lidé, kteří se zabývají pěstováním orchidejí, vědí o čem je řeč. Skleněné nádoby, různých tvarů umístěných volně do prostoru, se nazývají aerária. Nádoby jsou opatřeny otvorem. Poměrně nový způsob pěstování exotických orchidejí, bromélií, masožravek, sukulentů a jiných drobných tropických rostlin, zaujme každého, kdo má rád zeleň a nevšední dekorace. Aerária se hodí nejen jako neobvyklá dekorace do každé místnosti, ale budou i vhodným dárkem pro milovníky rostlin a netradičních doplňků. Tyto skleněné nádoby poslouží jako zajímavé miniskleníky.

orchid-4068853_1920

Jestli jste zastánci pěstování orchidejí pořiďte si aerárium na orchideje. Na internetových e-shopech naleznete ke koupi vše potřebné včetně návodu, jak si s vybavením a pěstováním orchidejí v aeráriích poradit. V nabídkách naleznete nejrůznější tvary a velikosti těchto nevšedních skleněných miniskleníků. Patříte-li mezi začátečníky a o pěstování orchidejí toho příliš nevíte, pořiďte si pro začátek nějaký odolný druh. Každý druh orchidejí vyžaduje k pěstování jiné podmínky, nevybírejte se tedy pro začátek vzácnější druhy těchto půvabných rostlin. Pořizovací ceny nejsou někdy příliš levné. Nezbytná bude i výbava pro pěstování. K pěstování budete potřebovat speciální substrát i hnojivo. Do běžné zeminy orchideje rozhodně nesázejte. Nesnáší totiž těžkou půdu.

snail-2946075_1920

Orchideje patří mezi epifytní. Znamená to, že tyto rostliny rostou na jiných přírodninách. Můžete je nalézt na kůře stromu i ve spárách kamenů. Orchidejím vyhovují vyšší teploty a vlhký vzduch. To vše aerária splňují. Na vás už je pouze vhodná péče o rostlinu.

Pokud se úplně na pěstování rostlin necítíte, můžete aerárium naplnit suchými květy, vonným pot pouri nebo do něho vložte svíčku. Fantazii se meze nekladou. Vždy, ale získáte neobvyklou dekoraci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup