Obývací pokoj

Vejdete k někomu do obývacího pokoje, čeho si všimnete jako první? Bytový architekt vám řekne, jestli je zásada, že máte od vstupních dveří prvně vidět gauč nebo televizi. Každopádně můžeme říct, že gauč je v dnešních obývacích pokojích asi tím největším kusem nábytku. Kdysi to bývaly obývací stěny, které kryly skutečně téměř jednu celou stěnu obývacího pokoje a byly to převážně vitríny, ve kterých se prášilo na čajové soupravy, z kterých v životě nikdo čaj nepil a spousta broušených skleniček, které se dávaly jako absolutně nepraktické svatební dary.

Dnešním obývacím pokojům kralují televize. Obrovské plochou, ale tenké televize, zabírají kus stěny, do které jsou většinou ukotveny a zbytek obývacího pokoje? Gauč, který by měl postačovat celé rodině, aby se z něj pohodlně mohla koukat na onu televizi, i když v dnešní době mládež upřednostní sledování filmů přes internet na svých noteboocích ve vlastním pokoji.

obývací pokoj

Obývací pokoj, to je televize, gauč a pár poliček. Na stěně obraz nebo fotka ze společného výletu či ta svatební. Ale víte, na co jsme hlavně zapomněli? Lustry do obýváku light4home.cz! Ano! Lustr čili svítidlo na stropě, které zajistí, že jakmile se setmí a rozsvítíme náš lustr, že budeme vidět. Lustr v obývacím pokoji prvotně slouží k tomu, abychom na sebe viděli, ale při ceně dnešních energií to nemusí být tak silné světlo, abychom si u toho četli knihy. Raději si pořídíme stojanové bodové světlo, které uspoří energii a naše finance.

obývací pokoj

Lustr do obývacího pokoje musí elegantně zapadat do stylu pokoje a svou velikostí odpovídat velikosti pokoje. Máte-li obývací pokoj s rozměry, které mají některé garsonky jako celý byt, klidně si pořiďte křišťálový lustr, ale do té garsonky zvolte nenápadný malý lustr, který bude více praktický než elegantní či luxusní.

Obývací pokoj by měl být hlavně pohodlný pro všechny členy rodiny.