Mateřská láska a trable s ní spojené


Snad každá žena jednou v životě pozná situaci, díky které dojde k její přeměně. Najednou se stane z ženy matkou, což pro ni znamená obrovský a významný krok v životě. Tato její ale však neovlivní jen ji, ale také jejího partnera, rodiče, kamarády a známé.

těhotná žena

Postupem času tedy dojde k tomu, že ona nezávazná žena se změní v tu pečlivou a starostlivou, která chce, aby všichni měli to, co mít mají. Je tedy téměř stoprocentní, že se také změní okruh jejích přátel, a že začne řešit jiné problémy, než které řeší její (zatím) bezdětné kamarádky. Ale co vlastně znamená nástup mateřství, a jak se to projevuje?
matka a dcera

Jak jsme si řekli již dříve, dojde k výrazné změně zejména v osobnosti ženy, jenž se stane matkou. Dále bude mít také jiný pohled na svět. Už nebude řešit, jestli si dá k večeři instantní polévku či zda si s partnerem zajdou na jídlo do restaurace. Začne prostě přemýšlet na budoucností – bude chtít, aby měla rodina finanční zásobu, kde bydlet, aby zdravě jedla apod.

Jenže ono stejně jednou dojde k tomu, že miminko vyroste, a když dítě nastoupí do první třídy, poznáte první významné odtržení. Už nebudete jeho středem vesmíru, protože si najde nové kamarády, a možná také prožije svou první lásku. S nástupem na druhý stupeň jde matka spíše do pozadí, avšak pokud má dceru, je možné, že za ní zajde a bude chtít radu, co a jak má dělat.

S odchodem na střední se dítě tak nějak již vymaní z vlivu svých rodičů, a zde je důležité se na něj i přesto neupnout, nechat ho žít si svůj život, jelikož pokud chcete, aby neopakovalo vaše chyby, tak to prostě není možné. Přeci jen z těch chyb jste se ponaučili i vy sami, takže by vám mělo být jasné, že nějaká ta bolavá rána prostě přijde.
otec a syn

S překročením dospělosti si pak obzvláště maminka musí najít nějaký koníček, aby se z toho všeho nezbláznila. Nicméně, to že vám dítě vyletí z hnízda znamená, že na sebe s partnerem máte více času, což může být někdy jakýmsi druhým startem vašeho společného života.