Bez peněz se žít nedá

Člověk by byl v dnešní době bez peněz jako ryba bez vody. Kdyby tyto neexistovaly, nedalo by se obchodovat, práce by pozbyla smyslu a lidstvo by bylo uvrženo kamsi zpět do pravěku. Protože by fungování společnosti v tom duchu, v jakém ji známe, nebylo více možné.

A proto peníze zřejmě nezaniknou. Alespoň ještě dlouhou dobu, protože nejsou stále ještě ani sebemenší náznaky, že by existovala nějaká alternativa k těmto.

Jenže zatímco tu peníze jsou, byly a budou, ne vždy je má každý z nás v takovém množství, v jakém by je potřeboval. Někdy se nám jich nepodaří dost vydělat, někdy je jich po nás i navzdory vysokým výdělkům požadováno přespříliš, a tak se zkrátka lidé nejednou ocitnou na nule nebo dokonce v mínusu. A pokud jim tento stav věcí brání ve vedení normálního života, neobejde se to třeba bez nějaké té půjčky.

mince USA

Jenže čím hůř na tom člověk po ekonomické stránce je, tím těžší je pro něj v nějaké finanční instituci uspět. Může žádat a žádat, avšak pokaždé se stejným výsledkem, tedy se zamítnutím žádosti. Když je na tom totiž někdo zle, není bonitní a banky od něj dávají ruce pryč, jakmile jim tento nemůže nabídnout dostatečně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další pozitiva.

A co pak? Pak je tu ještě hypotéka po insolvenci, jež právě takového zoufalého a všude odmítaného žadatele uspokojí, a to plně. Jistě, i tady se musí prokázat schopnost a ochota splácet podle uzavřené smlouvy, ale přesto je to tu mnohem snáze zvládnutelné než leckde jinde.

sto dolarů

Tady se totiž musí žadatel za půjčku zaručit tím, že dá nebankovní společnosti do zástavy nemovitost. A díky tomu se mu tu nebojí svěřit peníze ani tehdy, když je na tom žadatel zle. Protože díky této zástavě bude vše vráceno.

Taková nebankovní hypotéka je tedy nadějí pro leckoho, kdo by jinak sotva nějakou finanční pomoc získal. A uspět tu můžete třeba i vy, ocitnete-li se v úzkých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup