Péče o dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy jsou nástrojem žen, které chtějí okouzlit. Přitahují pozornost mužů, ale i ostatních žen, které po nich také touží. Avšak péče o dlouhé vlasy není vůbec snadná. Stojí spoustu času a občas i peněz. Záleží, zda si své dlouhé vlasy barvíte, či nikoli. Pojďme se podívat na pár základních bodů, jak pečovat o své vlasy, aby byly krásné, zdravé a lesklé.

Jako základ považuji kvalitní hřeben. Ze své zkušenosti mohu doporučit hřeben z kančích štětin, který je na vlasy velice jemný, ale zároveň je i hezky rozčeše. Kančí hřeben za vlasy netahá a neničí je. Je k nim opravdu šetrný.

sprchující se dívka

Dalším velice důležitým bodem je kvalitní kosmetika na vlasy. Nejlepší zkušenosti mám s šampóny, které se využívají u profesionálů. Kadeřnické šampony, jsou skvělým pomocníkem pro péči o vlasy. Hodně žen napadne myšlenka, že kadeřnické šampóny stojí hodně peněz. Není tomu tak ale vždy. Dají se sehnat luxusní šampóny, které jsou bez barviv a parabenů i za pár korun. Stačí se pořádně podívat na internet. Ke každému šampónu musí být i kondicionér. Při aplikaci šampónu se vám otevřou na vlasu šupinky vnějšího vlasového obalu, a ty je potřeba nějak uzavřít. A k tomu právě slouží kondicionér. Kondicionér zároveň vlasy hezky uhladí a lépe se pak rozčesávají. Dalším důležitým přípravkem jsou pečující masky na vlasy, které jsou vhodné aplikovat 1-2 týdně. Vlasy se tím krásně zregenerují.

Hodně z nás si oplachuje vlasy horkou vodou, což je špatně. Vlasy to ničí! Myjte si proto vlasy vodou vlažnou. Ta je ideální pro kvalitní péči. Také si vlasy nerozčesávejte, když jsou mokré. Zabalte si vlasy na chvíli do ručníků, ať vám trochu proschnou, a poté je nejlepší je nechat uschnout na volno.

dívka v mikině

Pokud se rozhodne vlasy vyfénovat, doporučuji nastavit studený vzduch a využít přípravky, které jsou většinou ve formě spreje, které chrání vlasy před fénováním.

Jednou za čas je vhodné vlasy si nechat přistřihnout. Vlasy se vám tím krásně oživí. K vlasům se chovejte opravdu šetrně. Každé nešetrné zacházení je na nich vidět. Nezapomeňte také na správnou dávku vitamínů, či doplňků, pro zdravé a krásné vlasy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup