Maca peruánská na potíže s prostatou

Prostata potřebuje výživu

Prostata je orgán, jako každý jiný, je složena z buněk, které se neustále obnovují, a k tomuto procesu také potřebují mít k dispozici určité chemické látky. Mnohé z nich dodáváme v potravě, a pokud tam schází, prostata začíná pracovat nesprávně, odumírá a předčasně stárne, neboli ztrácí své původní schopnosti.

muž a žena

Jednou z příčin potíží s prostatou je nevhodná strava s nedostatkem živin a k tomu přídavek v podobě alkoholu a cigaret. Vyloučíme-li pití alkoholu a kouření, měli bychom se dále zaměřit na správnou výživu. Onemocnění prostaty totiž také souvisí s konzumací potravin zcela nevhodných. Patří sem zejména bílé pečivo (z bílé necelozrnné mouky), sladkosti a potraviny s rafinovaným cukrem, přemíra živočišných tuků a nedostatek vhodných tuků (rostlinných za studena lisovaných panenských olejů), oříšků a semínek. Velmi důležité je mít v jídelníčku každý den čerstvou zeleninu, ovoce, zčásti nakládanou zeleninu (pickles, kysané zelí) a vhodné jsou i fermentované sojové výrobky, např. Tempeh. Žádoucí je omezit konzumaci masa, hlavně červeného.

vztah muže a ženy

Prostatě také pomáhá dostatek hořčíku, ten lze suplementovat např. pomocí bisglycinátu hořečnatého s vitamínem B6. Velmi dobrou léčivkou je i syrová červená řepa.

Adaptogenní rostliny – pro výživu a správné fungování buněk prostaty můžete vyzkoušet i adaptogenní bylinky, mezi nimi zejména Macu peruánskou. Ve svém kořenovém balu ukrývá mnoho důležitých výživových prvků, které působí v lidském těle komplexně jako velmi silná léčivka. Maca peruánská je zároveň skvělým pomocníkem v boji proti stresu, přičemž stres je také jednou z příčinných souvislostí onemocnění prostaty. Výhodou adaptogenních bylin je absence nežádoucích účinků, jsou naprosto bezpečné, pouze je žádoucí přidržet se správného dávkování kvůli tomu, že jde o rostlinu s obrovským potenciálem živin, které ve vysokých dávkách tělo nedokáže zpracovat a využít.