Cestujete hodně?

Jsou lidé, kteří čas od času musí změnit svoje bydliště. Je jedno, jestli je to z osobních důvodů a nebo je to kvůli práci. Prodávat a kupovat svůj stávající dům asi není úplně jednoduché řešení, protože takoví lidé potřebují lidově řečeno zvednout kotvy a odjet hned. To jim klasický dům ani nájemní bydlení neumožňuje. Řada těchto lidí sahá po zcela jiném řešení. Mobilní dům je běžný dům, ve kterém se dá bydlet i celoročně, a který se dá v případě potřeby převést.

mobilní domy

Potřebujete pozemek i povolení
Většina stavebních úřadů vyžaduje pro umístění takového domu stavební povolení nebo ohlášku. Musíte mít k dispozici pozemek, kam si dům postavíte, musíte ho mít jak přemístit, protože za autem ho táhnout nemůžete, a musíte mít k dispozici přípojky. Díky nim můžete dům plnohodnotně užívat, protože v domě je jak topení, tak plyn, voda i elektřina. A bez těchto věcí by se vám bydlelo špatně. Rovněž jeho skvělé řešení pro chataře, kteří nemají to štěstí na koupi klasické chaty, nebo pro někoho, kdo nechce bydlet v předražené novostavbě nebo starém domě, který by potřeboval opravit. Lidé si vybírají mobilní domy zejména proto, že jsou cenově dostupnější.

starý mobilní dům

Koupit můžete použité domy, ale samozřejmostí jsou nové mobilní domy. Existuje mnoho druhů těchto domů, a všechny mají kompletně vybavenou domácnost – najdete tu ložnice, kuchyňský kout i wc a koupelnu s obývacím prostorem. Pro někoho, kdo nevyžaduje k životu velký luxus, je to ideální řešení. A v dnešní době řada firem nabízí velmi moderní domy, do kterých byste neřekli, že jsou mobilní. Jsou k nerozeznání od běžných domů, mají moderní zpracování exteriéru i interiéru, a pořád nestojí tolik, co klasické domy.

Vyberte si ten svůj
Poohlížíte se po mobilním domě? Na výběr je jich hodně, stačí najít ten, co vám bude vyhovovat. V nabídce jsou různé velikosti a cenové relace.