Bezpečnost především


Když si někdo chce postavit dům, musí si vybrat především typ domu. To jak by měl dům vypadat je velice důležité, protože si budete stavět dům nejspíš do konce života, a tak by vám měl vyhovovat nejen po stránce funkční. Někdo se rozhodne pro stavbu svépomocí a někdo si raději nechá dům postavit. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, je nutné typu vašeho domu podřídit i výběr pozemku. Ne na každý pozemek se dá postavit jakýkoliv dům. Jestli jste zrovna ve fázi výběru pozemku, myslete i na to, jaký dům chcete. U menšího pozemku budete velice limitováni výběrem domu. Proto raději hledejte větší pozemky, kde si budete moct postavit třeba v současné době tolik oblíbený bungalov.

skleněné zábradlí

Přízemní domy jsou mnohem populárnější než domy na patro. Má to jediný důvod – lidem se většinou nechce do patra chodit. Navíc mají obavy z toho, že by třeba ve vyšším věku nemuseli do patra dojít, a to se jich v přízemním bungalovu týkat nebude. Jestli máte ale menší pozemek, budete si muset nejspíš dům na patro postavit. I když má zdánlivou nevýhodu v podobě schodů, čeká vás výhoda v podobě menší zastavěné plochy a velké užitné plochy. Díky tomu můžete využívat zahradu víc než kdybyste měli přízemní bungalov s velkým půdorysem.

moderní zábradlí

V případě patrového domu je nutné nainstalovat schody. Jestli si vyberete dům na klíč, jistě máte schody naprojektované. Pokud tomu tak není a nebo stavíte dům svépomocí, budete si muset se schody poradit sami. Ač se to nezdá, vymyslet a postavit schody není jednoduché. Musí mít vhodný sklon, dostatečnou nosnost a hlavně musí být pořádně ukotvené. Ke schodům budete potřebovat i zábradlí. Jestli bude jedna strana schodů volná, můžete si vybrat třeba skleněné zábradlí, které vypadá skvěle kdekoliv – nejen jako bezpečnostní prvek u francouzských oken, ale i u schodů. U nás najdete obrovský vývěr zábradlí od skla až po kov.